5 miejsce Pucharu Świata, Hyeres – Francja 2018

Puchar Świata we francuskim Hyeres zakończyliśmy na 5 miejscu! Bardzo dobre, wysokie miejsce w stawce 40 najlepszych załóg.

Regaty dla wszystkich wymagające pod względem cierpliwości i gotowości startowej. Kilkukrotnie zdarzyło się, że godzinami czekaliśmy na wodzie, by wystartować do chociaż jednego wyścigu. Świetny trening i sprawdzenie siebie.

Wyścig Medalowy zakończyliśmy na 6 miejscu. Tym razem okazało się, że wygrany start z pin’u z możliwością jazdy do lewej strony nie był optymalną droga do górnego znaku. Na górnym znaku zameldowaliśmy się jako szósta załoga, co przy stałym, słabym wietrze nie dało nam możliwości przeskoczenia rywali. Ciekawym doświadczeniem było, gdy sędziowie przed boją ściągnęli z trasy aż cztery załogi za falstart na czarnej fladze (BFD).

Wielkie brawa kierujemy dla naszych kolegów z zespołu #49erTeamPolska Dominika i Szymona, za zwycięstwo u wybrzeży Francji. Potwierdziliśmy z Chłopakami, że nasz Zespół to ścisła czołówka na świecie. Aktualny ranking dostępny jest na stronie: bit.ly/2q2gqxa

Powtórkę Wyścigu Medalowego 49er można już obejrzeć w sieci: https://youtu.be/qQx3rOrU5CU