Faza finałów w Pucharze Europy na Majorce.

Rywalizacja w fazie eliminacji za nami. Przed nami trzy dni wyścigów w Srebrnej Grupie. Wystartowaliśmy w sześciu wyścigach, w których aż pięciokrotnie meldowaliśmy się na mecie w czołowej piątce. Daje to nam poczucie dobrego żeglowania względem stawki.
Dużym niedosytem są dwie sytuacje, które zadziałały na naszą niekorzyść. Pierwsza to sytuacja protestowa z załogą z Francji, w pierwszym wyścigu. Podczas rozpatrywania protestu Jury przyznało rację załodze z południa Europy. Czy mogliśmy uniknąć sytuacji. Pewnie tak – przy kolejnym razie będziemy świetnie wiedzieć co zrobić, by nie ponieść tak dużej straty punktowej (przypomnijmy, po świetnej żegludze dopłynęliśmy pierwsi w tym wyścigu) .
Kolejny przypadek, który rozpatrywany był w pokoju sędziów, było zapisanie nas na falstarcie (przy czarnej fladze) do czwartego wyścigu. Z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że to nie nasza łódka wychyliła się przed czasem. Decyzją sędziego, a następnie komisji Jury zostaliśmy z falstartem. Przyjmujemy to, aczkolwiek zwiększa to nasz niedosyt.
Kolejne starty przed nami. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by żeglować szybko i mądrze, wyścig po wyścigu.

Pozdrawiamy Was serdecznie ze słonecznej Majorki !! fot. Sailing Energy / Trofeo Princesa Sofia Iberostar

Załoga Łukasz Przybytek & Paweł Kołodziński

Pozdrawiam serdecznie / Best regards
Paweł Kołodziński
www.49erteam.pl/