Goodbye 2019, Welcome 2020

Patrząc globalnie na sezon 2019 możemy być zadowoleni. Ważne zadanie, które postawiliśmy sobie jako cel główny, zostało wykonane. Wywalczyliśmy nominację olimpijską na Igrzyska Olimpijskie Tokyo2020. Zapewnione miejsce dla kraju we flocie 49er daje możliwości realizacji planu optimum.

Proces przygotowań całego zespołu 49er Team Polska przebiegał zgodnie z planem. Cieszę się, że w ekipie panuje atmosfera współpracy i chęci realizacji wspólnego planu. Wraz z Dominikiem i Szymonem działamy na wodzie, a także na lądzie. Treningi na siłowni czy w terenie, chociażby na szosie wzmacniają relacje. Natomiast Trener Paweł Kacprowski dba pod kątem specjalistycznym byśmy byli przygotowani na „tip top”. Odpowiednia tmosfera w zespole to fundament dobrych wyników.

Wracając do naszych żeglarskich osiągnięć w kończącym się roku, cieszymy się z medalowych pozycji w regatach Test Event oraz Kiel Week. Na akwenie olimpijskim w Enoshimie weszliśmy do Wyścigu Medalowego z drugiej pozycji z możliwością walki o najwyższy stopień podium. To daje bardzo dobre poczucie. Jesteśmy mocni we flocie i inne nacje o tym wiedzą. Również dobrze wspominamy regaty w Kilonii. Tegoroczne jubileuszowe Kiler Woche zakończyliśmy na drugim miejscu. Żeglując regularnie z przodu, realizowaliśmy zadania, które postawiliśmy sobie przed regatami.

Plany na nadchodzący sezon? Gwarantujemy emocje do pełna! Zaczynamy mocno. Już w połowie stycznia lecimy do Australii, by od 10 lutego rywalizować w mistrzostwach świata 2020. Dla floty 49er jest to dość normalna sytuacja, że w listopadzie – grudniu rozgrywane są regaty mistrzowskie, a już na początku roku ponownie startujemy w regatach tej rangi. Następnie wracamy do Europy, by wiosnę przepracować na Majorce uwzględniając start w Trofeo Princessa Sofia. Maj podzielimy na walkę o mistrzostwo Starego Kontynentu, oraz przygotowania w Japonii. Finał Pucharu Świata w czerwcu w Japonii. Będzie to już ostatnia prosta do Igrzysk Olimpijskich. Pamiętajmy, że ostateczna decyzja, która załoga będzie reprezentować Polskę w regatach olimpijskich, zapadnie z ostatnimi dniami czerwca.

*Najlepsze wyniki sezon 2019:* 6 miejsce Mistrzostw Europy, Weymouth – Anglia 13-19.05.2019 2 miejsce Pucharu Europy, Kiel – Niemcy 26-30.06.2019 3 miejsce Test Event Tokyo2020, Enoshima – Japonia 15-22.08.2019 10 miejsce Mistrzostwa Świata, Auckland – Nowa Zelandia 01-08.12.2019 *Wywalczona nominacja dla kraju na Igrzyska Olimpijskie TOKYO2020*

Kierujemy podziękowania do instytucji i firm, które wspierają nasze przygotowania. Szczególne podziękowania kierujemy do Urzędu Miasta Gdańsk za wieloletnie zaufanie. Grupie LOTOS dziękujemy za program Nadzieje Olimpijskie z LOTOSEM. Przekonani jesteśmy, że nie tylko o nadzieje chodzi. Wspólnie z całym zespołem gwarantujemy Emocje do Pełna.