Hyeres, Żeglarski Puchar Świata 2018

Tegoroczne regaty na południu Francji są jubileuszową pięćdziesiątą edycją. Już od pół wieku żeglarze z całego świata przyjeżdżają do Hyeres, by rywalizować z najlepszymi. Nie inaczej jest w tym roku. Na starcie klasy 49er zobaczymy 40 załóg, a wśród nich aktualni Mistrzowie Świata i Europy oraz medaliści poprzednich Pucharów Świata. Na starcie zabraknie jedynie medalistów Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro. Załoga z Nowej Zelandii wystartowała w niedzielę do kolejnego etapu regat Volvo Ocean Race. Australijczycy poświęcają swój czas na żeglowanie na innych klasach, a zawodnicy z Niemiec mają po prostu przerwę.

Do Hyeres przyjechaliśmy z kilkudniowym wyprzedzeniem, by sprawdzić sprzęt oraz odbyć kilka treningów na wodzie. Szczęśliwie każdego dnia mieliśmy świetne żeglarskie warunki co pozwoliło nam wystartować w wyścigach treningowych, by porównać się z najlepszymi załogami. Wszystko przygotowane wobec czego spokojnie przygotowujemy się do pierwszego startu.

Wyścigi floty rozegrane zostaną od wtorku do piątku. Natomiast Wyścig Medalowy dla najlepszych dziesięciu załóg zaplanowany jest na sobotę 28 kwietnia. Trzy wyścigi dziennie na trasie blisko brzegu na pewno przyniosą wiele emocji. Organizatorzy zapewniają system *Live Tracking*, dzięki firmie SAP : wcs2018-hyeres.sapsailing.com/gwt/Home.html#/event/:eventId=74e27348-ee53-4b1c-b042-3a6f09c27bb2 .

Oficjalna strona regat: www.sailing.org/worldcup/results/index.php

Pozdrawiamy serdecznie z lazurowego wybrzeża.