Imienna nominacja olimpijska TOKYO2020

Drugiego czerwca 2021 roku Polski Związek Żeglarski ogłosił imienne nominacje dla klasy 49er. Nie będziemy ukrywać, że spodziewaliśmy się tej decyzji.

Cieszymy się z otrzymanej nominacji na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Jest to wynik naszej determinacji, ciężkiej pracy, ale także współpracy z wieloma osobami, specjalistami w swoich dziedzinach. Nad przygotowaniami naszej załogi, a także całego 49er Team Polska czuwa Paweł Kacprowski. W naszej pracy wspierają nas trenerzy przygotowania fizycznego, psycholog sportowy i zespół medyczny Rehasport. Przyłożyliśmy wiele uwagi, by wypracować najlepszą formę fizyczną oraz mentalną.

Każdy cykl olimpijski się od siebie różni. Tak było i tym razem. Światowa pandemia, przełożone Igrzyska, kontuzja Pawła – będzie co wspominać. Najważniejsze, że z każdej z tych sytuacji wyszliśmy skutecznie. Nawet przez chwilę nie zwątpiliśmy w realizację naszych planów. Wobec czego, teraz z imienną nominacją wypatrujemy rywalizacji olimpijskiej na akwenie w Enoshimie. Aktualnie przebywamy na ostatnim, zagranicznym zgrupowaniu w hiszpańskim Santander. Wybraliśmy ten akwen, by mieć kontakt z oceaniczną falą i prądami wody. W połowie miesiąca będzie okazja by pościgać się z europejską czołówką.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim Instytucjom i firmom, które nas wspierają w drodze na olimpijski szczyt. Dziękujemy Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za program przygotowań realizowany przy otwartej współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. Z dumą będziemy reprezentować Polskę w trzecich regatach olimpijskich.
Miastu Gdańsk dziękujemy za zaufanie i wieloletnie wsparcie naszej sportowej drogi. Z dumą mówimy „jesteśmy z Gdańska”. Podziękowania kierujemy do Grupy LOTOS za objęcie nas programem Nadzieje Olimpijskie LOTOS. Sklepowi Żeglarskiemu SAILOVNIA oraz firmie HARKEN Polska za pełną gotowość zespołu, by w każdym momencie przygotować dla nas niezawodny osprzęt żeglarski.

*Imienne nominacje olimpijskie ogłoszone przez Polski Związek Żeglarski: *
– 49er FX: Aleksandra Melzacka & Kinga Łoboda – 49er: Łukasz Przybytek & Paweł Kołodziński – 470 W: Agnieszka Skrzypulec & Jola Ogar – Laser Radial: Magdalena Kwaśna – RS:X W: Zofia Klepacka – RS:X M: Piotr Myszka

Regaty olimpijskie rozgrane zostaną w dniach 25 lipca – 04 sierpnia 2021.
Program rywalizacji na Zatoce Sagami u wybrzeży Enoshimy : olympics.com/tokyo-2020/en/schedule/sailing-schedule