Kwalifikacje MS Oman 2021

Za nami pierwsze trzy dni ścigania w dwóch flotach kwalifikacyjnych. Każdego dnia mieliśmy okazję ścigać się w grupach złożonych z osiemnastu załóg. Komisja sędziowska przeprowadziła 9 wyścigów, wobec czego kwalifikacje rozegrano w pełni.

Od piątku 19 listopada przystąpimy do rywalizacji w Złotej Grupie. Zgodnie z założeniami klasy 49er Złota Grupa liczyć będzie 25 załóg. Wszystkie trzy polskie załogi walczą dalej w top 25. Pierwszy etap regat uznajemy za udany. Wszystkie wyścigi kończyliśmy w pierwszej dziesiątce, co przy zmiennych warunkach panujących u wybrzeży Omanu jest cenne. Niestety nie ustrzegliśmy się jednego, kosztownego błędu na starcie do ostatniego wyścigu kwalifikacji. Metę przecięliśmy jako piąta załoga, ale niestety linię startu przecięliśmy przed czasem. W związku z tym w wynikach mamy UFD.

Trzy najbliższe dni planowane są następująco: w piątek trzy wyścigi na godzinę 14:00 czasu lokalnego, sobota to również trzy wyścigi. Natomiast w niedzielę rozgrany będzie jeden wyścig Złotej Grupy, a następnie Wyścig Medalowy dla najlepszej 10.

Od piątku LIVE : 49er.org/event/2021-world-championship/