Lanzarote International Regata 2021

W dniach 21 – 26.03.2021 rozegrane zostaną regaty u wybrzeży wyspy Lanzarote. Gospodarzem wydarzenia jest Marina Rubicon w miejscowości Playa Blanca. Regaty te będą ostatnią imprezą kwalifikacyjną dla państw europejskich do Igrzysk Olimpijskich Tokyo2020. Pozostało tylko jedno miejsce do wywalczenia.

Link do strony organizatorów: www.lanzarotewinterseries.com

Najbliższy start traktujemy treningowo. Paweł jeszcze nie jest w pełni gotów, by przyjąć obciążenia z zaplanowanych 17 wyścigów. Aktualnie priorytetem jest odbudowa siły i kontroli w lewej nodze. Wobec czego pojawimy się w kilku wyścigach, ale na bieżąco będziemy podejmować decyzje kiedy zakończyć dzień regatowy. Taka formuła pozwoli nam przećwiczyć elementy ważne w wyścigach.

Do regat zgłoszonych jest aż pięć polskich załóg. Ola z Kingą w klasie 49erFX oraz cztery męskie załogi w klasie 49er. Mikołaj z Kubą, Tytus z Łukaszem oraz Adam z Maćkiem i oczywiście POL42 – czyli my. Wszystkich znajdziecie na liście startowej.

Wśród państw, które w tym tygodniu powalczą o kwalifikację w klasie 49er są: Belgia, Estonia, Irlandia, Rosja, Włochy. W klasie 49erFX: Belgia, Czechy, Irlandia, Szwecja, Włochy.