Mistrzostwo Polski – 7 tytuł z rzędu

W dniach 27 – 30.09.2018 rozegrane zostały Mistrzostwa Polski klas olimpijskich. Organizatorem był Polski Związek Żeglarski przy współpracy Hotelu Galion oraz Narodowego Centrum Żeglarstwa. Baza regat mieściła się na przystani jachtowej w Gdańsku, Górkach Zachodnich.

Jak co roku Zatoka Gdańska ugościła nas wspaniałymi żeglarskimi warunkami. Dwa dni żeglowania w granicznych warunkach (silny wiatr i duża fala) wywołały wiele uśmiechu na naszych twarzach. Wyzwaniem była rywalizacja z młodszymi kolegami oraz dążenie, by łódka cały czas żeglowała masztem do góry. Nam ta sztuka się udała w każdym wyścigu wobec czego po dwóch dniach byliśmy na prowadzeniu (pierwszego dnia wygraliśmy wszystkie trzy wyścigi). Sobota okazała się dniem słabo-wiatrowym. Przecinając metę dwukrotnie na drugi miejscu zapewniliśmy sobie tego dnia Złoty Medal Mistrzostw Polski. Na niedzielę zaplanowano jeden start, który po zaciętej walce wygraliśmy z małą przewagą nad naszymi kolegami z zespołu 49er Team Polska – Dominikiem i Szymonem.

Podsumowując… To jest nasz siódmy tytuł Mistrzów Polski. Żeglujemy wspólnie od października 2010 roku. A na najwyższym stopniu podium stajemy nieprzerwanie od 2012 roku. Dodajmy, że zanim utworzyliśmy załogę, Łukasz miał na swoim koncie trzy wcześniejsze tytułu Mistrza Polski w klasie 49er.