Mistrzostwo Polski, Sprint 49er

W dniach 14 – 16 lipca wystartowaliśmy w regatach o Mistrzostwo Polski w Sprincie.

Format regat został przystosowany do szybkiego przeprowadzenia wielu wyścigów każdego dnia. Komisja sędziowska była w stanie sprawnie przeprowadzić po 6 biegów w piątek i sobotę, a następnie trzy w niedzielę. Dało to sumę piętnastu. Bardzo ważne było żeglować równo. Żaden z biegów nie był brany do odrzutki. Niedzielne wyścigi były punktowane podwójnie.

Na drugim stopniu podium stanęła załoga Dominik Buksak & Szymon Wierzbicki, a na medal brązowy zdobyli Przemek Filipowicz & Jacek Nowak.

Nasz start w Volvo Gdynia Sailing Days był dla nas świetnym treningiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Już 26 lipca ruszymy do Niemiec, by żeglować szybko i mądrze. Pierwszy wyścig mistrzostw będzie w niedzielę 30 lipca.