MS Oman 2021

Gospodarzem mistrzostw świata jest Muscat w Omanie.

Przed nami sześć dni ścigania. W stawce 49er zgłosiło się 36 załóg. Zaplanowanych jest aż 17 wyścigów. Dziewięć eliminacyjnych, siedem finałowych oraz Wyścig Medalowy. Trzy polskie załogi powalczą o prym w światowej stawce. Mikołaj Staniul & Jakub Sztorch to aktualni Młodzieżowi Mistrzowie Świata oraz aktualni Mistrzowie Europy. Dominik Buksak & Szymon Wierzbicki – druga załoga Mistrzostw Europy z 2018 roku, regularnie zaglądają do światowego topu. Oraz Łukasz Przybytek & Paweł Kołodziński – trzykrotni olimpijczycy, dwukrotni brązowi medaliści Mistrzostw Starego Kontynentu (2015 oraz 2021).

Wśród zagranicznych załóg widzimy medalistów regat mistrzowskich i uczestników regat olimpijskich z Tokio 2020. Niestety niewiele załóg zdecydowało się przylecieć na Półwysep Arabski. Krótki odstęp czasowy od Igrzysk Olimpijskich oraz wysokie koszty logistyki powstrzymały wiele zespołów od udziału w tych regatach. Nie zmienia to faktu, że wszyscy obecni tu żeglarze są świetnie przygotowani. Część floty wystartowała w zeszłotygodniowych Mistrzostwach Azji.

Pierwsze trzy wyścigi MŚ zaplanowane są na wtorek 16 listopada na godzinę 12:00 czasu lokalnego ( 9:00 czasu w Polsce). Eliminacje potrwają do czwartku, a rozegrane zostaną w dwóch grupach. Od piątku do niedzieli włącznie odbędzie się faza finałowa. W niedzielę po południu najlepsza dziesiątka powalczy w Wyścigu Medalowym.

Wyniki oraz informacje odnośnie regat można śledzić na stronie klasy 49er: 49er.org/event/2021-world-championship/#49erresults

LIVE tracking: będzie dostępny od wtorku. Informacje będą dostępne na stronie powyżej.

Transmisja LIVE video + tracking: od piątku do niedzieli.

Zapraszamy na kanał YouTube : www.youtube.com/c/49ersailing