Na początek roku Puchar Świata w Miami

Od 9 stycznia jesteśmy na Florydzie, gdzie rozpoczniemy sezon startem w Pucharze Świata. Będzie to kolejny, drugi już przystanek cyklu 2018. W Japonii, która otworzyła tegoroczny cykl, zakończyliśmy rywalizację na trzecim miejscu. Jak będzie w Miami? Rozstrzygnięcie dokładnie za tydzień.

W dniach 13 – 15 stycznia wzięliśmy udział w treningowych regatach zorganizowanych przez lokalny klub. Była to dobra okazja do porównania się z innymi załogami. Odrobina pracy nad prędkością, elementy taktyki i zapoznanie się z akwenem. Cieszymy się, że większość załóg przygotowujących się do Pucharu Świata wzięło udział w treningowych startach – to podniosło poziom wyścigów. Przy wietrze schodzącym od miasta mieliśmy bardzo zmienne warunki. Najlepiej w zmiany wpasowywali się Hiszpanie – Diego Botin z Iago Marra. Na nasze konto zapisano jeden falstart oraz DNF – co oznacza, że nie ukończyśmy jednego z wyścigów. Podczas pierwszej halsówki, ostatniego biegu doszło do kolizji z załogą japońskiego 49erFX. Prędkość była duża, sprzęt wymagał naprawy, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.
Szczegóły Midwinters Skiff Regatta: www.regattanetwork.com/event/15821#_newsroom

Pucharowe ściganie zacznie się we wtorek 23 stycznia. Zaplanowanych 12 wyścigów floty oraz jeden Wyścig Medalowy (sobota 27 stycznia) . Na starcie stanie 38 załóg, w tym medaliści Mistrzostw Świata i Europy w ubiegłych latach. Stawka jest mocna i wyrównana. Brakuje jedynie załóg z Australii i Nowej Zelandii, które nie skusiły się na przylot do USA. Przypomnijmy, że najlepsza załoga z Rio2016 (Peter Burling & Blair Tuke) bierze udział w regatach Volvo Ocean Race.

Zachęcamy do śledzenia regat na stronie gospodarzy: miami.ussailing.org/ lub przez stronę z możliwością śledzenia na żywo przez SAPSailing : bit.ly/2BgVGmI

Sobota była dla nas dniem odpoczynku. Natomiast niedziela będzie dniem pomiarów, zgłoszeń oraz normalnego treningu. Trzymajcie kciuki !

Bądźcie z nami!!
Łukasz & Paweł 49erTeam