Podium Kieler Woche 2017

Mamy to ! Wywalczyliśmy drugie miejsce w regatach Kieler Woche 2017. W dzisiejszym Wyścigu Medalowym zajęliśmy miejsce siódme, co pozwoliło nam utrzymać drugie miejsce na podium. Regaty wygrała załoga z Australii David Gilmour & Joel Turner, na najniższym stopniu podium również australijska załoga złożona z braci Will’a i Sam’a Phillips.
Komisja sędziowska rozegrała w sumie 13 wyścigów. Większość z nich odbyła się w wietrze „ślizgowym”, bardzo zmiennym z kierunków zachodnich. Świetnie przeprowadzone regaty, dużo załóg w klasie 49er ( 68 startujących) pozwoliły sprawdzić stan naszego przygotowania.
Już za miesiąc wrócimy do Kilonii na Mistrzostwa Europy. Do tego czasu będziemy pracować w Trójmieście, by pojechać optymalnie przygotowanym do startu w regatach rangi mistrzowskiej.
Dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia!!
Za pomoc w przygotowaniach, finansowanie i zaplecze techniczne dziękujemy Partnerom i Sponsorom.
– Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu – Ministerstwu Sportu i Turystyki – Miastu Gdańsk – sklepowi SAILOVNIA.pl – firmie HARKEN POLSKA