Podium Pucharu Europy, Kieler Woche 2018

W dniach 20 – 24 czerwca 2018 wywalczyliśmy trzecie miejsce w regatach Kieler Woche, zaliczanych do cyklu Pucharu Europy organizacji Eurosaf.

Tegoroczne regaty były bardzo mocno obsadzone. Na starcie zabrakło jedynie załóg z Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Stawka blisko 90 załóg wymagała konsekwentnego żeglowania z przodu. Jedynie skuteczne żeglowanie w pierwszej dziesiątce fazy flotowej dawało awans do Wyścigu Medalowego. My do ostatniego wyścigu zakwalifikowaliśmy się z miejsca czwartego. W decydującym wyścigu najważniejsza była walka do samego końca. Metę przecięliśmy na 5 pozycji co dało nam awans na trzecie miejsce w całych regatach.

W Kilonii od lat spotykamy wymagające warunki panujące na akwenie. W tym roku nie było inaczej. Każdego dnia wiało od brzegu z siłą wiatru przekraczającą 20 węzłów, a czasem nawet dochodzącym do 30 kn. Organizatorzy sprawnie przeprowadzali wyścigi mając na uwadze warunki panujące na akwenie. Regaty wymagające pod względem fizycznym, utwierdziły nas w przekonaniu, że jesteśmy przygotowani na takie ściganie.

Zdjęcie autorstwa Tomasza Chamery // Polski Związek Żeglarski