Puchar Księżniczki Sofii 2018 – drugi dzień zmagań

Regaty o Puchar Księżniczki Sofii, dzień drugi zmagań.

Jesteśmy po dwóch dniach ścigania. Komisja sędziowska rozegrała zgodnie z planem sześć wyścigów. Zgodnie z instrukcją żeglugi kończymy etap eliminacji i przechodzimy do fazy finałowej, co oznacza ściganie wśród najlepszych 25 załóg. W Złotej Grupie czeka nas dziewięć wyścigów.

Pierwszego dnia wyścigi rozgrywane były przy wietrze wiejącym z siłą od 4 do 7 węzłów. Przy długiej fali przychodzącej z oceanu momentami nawet 49er poruszał się w zwolnionym tempie. My natomiast przy tak słabym wietrze odnaleźliśmy się w wyścigach i na mecie meldowaliśmy się na miejscach 8,5,2. Drugi dzień to odrobinę lepsze warunki wiatrowe. Linię mety przecinaliśmy na miejscach 1,1,2. Natomiast jak się okazało w pierwszym wyścigu cała grupa startująca z lewej strony zrobiła to za szybko, co poskutkowało falstartem (OCS).

W dniu dzisiejszym żeglowaliśmy szybko i mądrze, co cieszy najbardziej. Wyczekujemy kolejnych wyścigów – tym razem z bardziej wyrównaną stawką. Środowy start wstępnie zaplanowany jest na godzinę 13:00.

Pozdrawiamy serdecznie z Majorki.

Załoga Łukasz Przybytek & Paweł Kołodziński (POL 4)
Kadra Narodowa Polskiego Związku Żeglarskiego www.49erteam.pll