Puchar Księżniczki Zofii, Majorka 2019

W dniu 1 kwietnia rozpoczną się wyścigi regat o Puchar Księżniczki Zofii. Tegoroczna edycja jest jubileuszową, pięćdziesiątą edycją organizowaną u wybrzeży Majorki.

W samej klasie 49er zgłoszonych jest 108 załóg. Rywalizacja odbywać się będzie przez sześć dni. Zaplanowanych jest szesnaście wyścigów. Na początek eliminacje w trzech grupach. Po rozegraniu minimum pięciu biegów przejdziemy do serii finałowej. Tu nastąpi podział na grupy Złotą, Srebrną i Brązową. Grupa Złota składać się będzie z dwudziestu pięciu najlepszych załóg wyłonionych w eliminacjach. Grupy Srebrna i Brązowa będą liczyć około czterdzieści załóg. W sobotę 6 kwietnia rozegrany zostanie Wyścig Medalowy dla dziesięciu czołowych ekip. Będzie to jeden wyścig, podwójnie punktowany.

Po pracowitej zimie, wszyscy stają na starcie chętni rywalizacji. Wśród zgłoszonych załóg mamy medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy. Niektóre nacje wystawiły po kilka zespołów. Polskę, w klasie 49er, reprezentować będą cztery załogi. Dwie seniorskie oraz dwie złożone z naszych młodszych kolegów.

Link do strony organizatora regat: www.trofeoprincesasofia.org/

Fot. Paweł Kacprowski