Ready Steady Tokyo 2020

Od dwunastu dni jesteśmy w Japonii, gdzie przygotowujemy się do startów na akwenie zbliżających się Igrzysk Olimpijskich Tokyo2020. Przylecieliśmy z odpowiednim wyprzedzeniem, by przejść aklimatyzację oraz optymalnie przygotować się do startów. Przed nami dwie imprezy. Pierwsza to regaty przedolimpijskie nazwane „Ready Steady Tokyo” (lub potocznie Test Event). Kolejny nasz start, na tym samym akwenie, będzie to Puchar Świata World Sailing zaliczany do cyklu 2019 – 2020.

By móc optymalnie się przygotowywać przylecieliśmy w pełnym składzie 49er Team Polska, na czele z Trenerem Kacprowskim. Na wodzie tradycyjnie sparujemy się z Dominikiem Buksakiem i Szymonem Wierzbickim. Dzięki temu mamy pewność, że pracujemy na najwyższym poziomie. Sztab Polskiego Związku Żeglarskiego dba o pozostałe aspekty związane z przygotowaniami.

Gospodarzem obu imprez jest Enoshima Yacht Harbour, położony na wyspie Enoshima. Akwenem regat będzie zatoka Sagami. Organizatorzy przygotowali aż sześć tras regatowych, na których będą się ścigać żeglarki i żeglarze w ośmiu konkurencjach. Flota klasy 49er liczyć będzie dwadzieścia dwie załogi. Przypomnijmy, że o medale olimpijskie w 2020 roku powalczy jedynie dziewiętnaście nacji. Ostateczna lista państw zakwalifikowanych na Igrzyska w 2020 roku znana będzie po Pucharze Świata rozegranym w Genui w dniach 12 – 19 kwietnia 2020 roku. Najbliższą imprezą kwalifikacyjną w naszej klasie będą Mistrzostwa Świata w Nowej Zelandii (29 listopada – 8 grudnia 2019).

Zachęcamy do śledzenia rywalizacji na stronie: tokyo2020.org/en/special/readysteadytokyo/sailing/

Tradycyjnie zapraszamy również na stronę klasy 49er, gdzie będą publikowane aktualne informacje dotyczące obu najbliższych startów: 49er.org/event/2019-test-event/?event_id=15880

fot. Dominik Buksak