Żeglarski Puchar Świata, Weymouth – Anglia

Wróciliśmy w znane nam miejsce. Od soboty jesteśmy w angielskim Weymouth, które w 2012 roku gościło regaty olimpijskie. Bazą regat oczywiście jest „Weymouth and Portland Sailing Academy”. Organizatorzy są świetnie przygotowani, co widać na każdym kroku. Natomiast zatoka sprzyja żeglarskiej rywalizacji.

Do regat zgłosiło się 30 załóg. Wśród tych trzydziestu znalazły się trzy polskie załogi. Są z nami Przem z Jackiem (POL 107) oraz Dominik z Szymonem (POL 174 ). Tym razem 49er jest    najliczniejszą ekipą. W innych klasach kibicować możemy Agnieszce Bilskiej (RS:X) oraz Agacie Barwińskiej (Laser Radial).

Przez najbliższe 4 dni rozegramy 12 biegów we flocie, by powalczyć o niedzielny start w Wyścigu Medalowym wśród 10 najlepszych załóg.

Spoglądając w prognozy wiatrowe spodziewamy się warunków słabowiatrowych. Przynajmniej do piątku. Czy prognozy się sprawdzą – sprawdzimy już jutro,

Do wiadomości załączamy plan wyścigów na najbliższe 5 dni. Dzięki takiej rozpisce łatwiej będzie Wam śledzić naszą rywalizację. Pierwszy start zaplanowany jest na godzinę 11:00 czasu lokalnego (tj. 12:00 czasu polskiego).